הסברה כנגד ההסתה – ניתן לשכנע את הערבים לא לפגוע ביהודים

הרב אופיר טנג'י שליט"א

הרב אופיר טנג'י שליט"א

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
Print

תקציר: נעה חסיד – חסידת אומות עולם – מסבירה שיש לה את הכלים לעצור את ההסתה הערבית באמצעות הסברה שמתאימה להם. היא הקימה מרכז לשלום ומוכנה ללמד את הנושא. מיהי ומהם עקרונותיה?

המצב הביטחוני בישראל מביא אותנו למציאות שבה אנחנו חוששים להפנות את הגב לכל אדם שנראה לנו כערבי מוסלמי. השנאה שפרצה ופורצת מהמגזר הזה מכלה כל אימון שאי פעם רחשנו לצד השני וליכולת שלהם לתפקד כבני אדם השייכים למין האנושי.

בתוך כל גל חוסר האימון הזה, אני פוגשת את נעה (נוהא) חסיד, ערביה ממשפחת מוחמד הנביא בעצמו עם שורשים יהודיים לבעל שם טוב (מצד האבא), שאוהבת את העם היהודי ורוצה בטובתו. עד כמה רוצה בטובתו? עד כדי כך שהיא נתפסה במצריים כבוגדת רק בגלל שרצתה שלום אמתי בין יהודים ומוסלמים.

נעה מאמינה שההסתה המוסלמית במסגדים היום נגד כל היהודים איננה מבוססת על מסמכים כתובים של הדת המוסלמית. לדעתה המוסלמים הכלילו אמירות של הקוראן נגד מי שהקוראן מגדיר כרשע על היהודים כולם. גם הטענה שיהודים צריכים לשלם מס למוסלמים כפי שכתוב באסלאם, נכונה רק כאשר המוסלמים מגנים על היהודים על אדמה מוסלמית, וישראל, לפי הקוראן, היא אדמה ששייכת ליהודים. ונעה גם מוכנה להוכיח את זה למוסלמים.

מי את נעה חסיד?

נעה מדענית ומרצה לשעבר בפיזיקה גרעינית באוניברסיטת קהיר, וכלת חידון הקוראן בערב הסעודית (חידון מקביל לחידון התנ"ך בישראל). שעזבה את מצרים לישראל לאחר שבמצרים נרדפה על דעותיה השונות מהרגיל. היא מספרת שהמשטר במצריים עצרו אותה מספר פעמים ואף עינו אותה כדי שהיא תפסיק לנסות ולפרש את הקוראן לטובת היהודים, כדי שתפסיק לדבר ולהסביר על זכויות היהודים לפי הקוראן על אדמת ישראל והאתרים הקדושים בישראל (כולל הר הבית).

היא נמצאת בישראל ורואה את מאורעות הטרור על רקע ההסתה הערבית בהר הבית ומתרגזת. "חבל שלא הקשיבו לי, חבל שהשלטון הישראלי לא הקשיב לי – יכולתי לתת להם דרכים של הסברה מול הערבים כדי להתמודד עם ההסתה הערבית השקרית הזו." היא טוענת.

הסברה מול הסתה

לנעה יש מרכז שלום באנגלית שבו היא מסבירה לעולם הערבי ולעולם בכלל מהי התוכנית לעשות שלום אמתי. לטענתה של נעה נעשו שגיאות בהיסטוריה הערבית בשל המצאת סיפורים לא אמתיים, שהנחו את העולם הערבי להתייחס לא נכון אל היהודים. לטענתה הסיפורים שהומצאו חסרי בסיס ומחקר מוקדם, ולנעה יש את ההוכחות הכתובות כדי לתקן את הטעויות ההיסטוריות האלו. האם ימצא מישהו בצד השני שיש בכוחו להרים את הכפפה שהיא זורקת ולשבת להידברות בנושא? זמנים יגידו.

לאתר באנגלית של נעה חסיד

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *