פורום שאלות הלכתיות כלליות - פגם הברית בטו באב. העונש חמור יותר? והתיקונים עוזרים?
פורום עמוד ראשי
שאלה: פגם הברית בטו באב. העונש חמור יותר? והתיקונים עוזרים?
ט״ו באב ה׳תשפ״א (24/07/2021)
21:19
שלום כבוד הרב. לצערי אני נופל המון בפגם הברית ולאחרונה לצערי הרב גם בטו באב נפלתי. האם בגלל שזה בטו באב ועוד ביום שבת המעשה חמור יותר? והאם העונש שמתווסף חמור יותר מלפגום ביום חול רגיל? אני מקפיד לעשות תיקון הכללי קריאת תהילים ובראשית תמן כל יום שבת בשהיל לתקן וגם בימי חול... בנוסף גם מניח תפילין הולך לבית הכנסת ועושה קש שעל המיטה בלילה. מתפלל המון להפסיק ומקווה לעצור את זה. חוץ מזה גם התחלתי לקבוע ךימוד תורה יומי דרך סרטוני תורה בטלפון גם בשביל לתקן את פגם הברית וגם לשם המצווה הטובה. האם כל אלה ואלה עוזרים ויעזרו לתקן את פגם הברית שעשיתי ושאני עושה ומנסה להפסיק? אף על פי שפוגם ומנסה לתקן ולעשות טוב ולהתחזק בו זמנית? התיקונים וכל המצוות שאני מנסה לעשות ככ עוזרות? מחכה שתעזור לי להבין את הכל. חשוב לי מאוד ואני מנסה לעצור את העוון הנורא הזה וגם לתקן את הכל. מחכה לתשבותך תודה רבה
נועם
לשאלה זו ענו 5 מומחים
הרב שלמה בארי שליט"א
24/07/2021
21:59
הרב מנחם לוי שליט"א
24/07/2021
22:35
הרב מנחם לוי שליט"א
24/07/2021
22:42
אל תתעסק מתי הפגם גדול יותר, זה עצת היצר הרע להפיל אותך ולגרום לך לנפילה שממנה לא תוכל לקום. קח לך כלל לחיים- מתי שאתה מייסר את עצמך אחרי שעברת עבירה , וזה מביא אותך להתחזקות בעבודת השם, זה מגיע מהיצר הטוב, אך אם הצער על העבירה מביא אותך להיות יותר בדיכאון ורחוק, זה מעצת היצר הרע. חזל אמרו גזל ועריות נפשו של אדם מחמדתן. אז עצם זה שאתה אוהב נשים, זה סימן טוב שאתה בריא וברוך השם לא אוהב גברים. רק צריך לדעת לנתב את הכוחות למקומות הנכונים ולהתחתן אם הגעת לגיל. בהצלחה. מאמין בך שתצליח.
הרב יהודה דבוש שליט"א
25/07/2021
11:58
שלום וברכה בחור יקר אתה מאוד יקר להקב"ה וכל התחזקות שלך היא שווה המון ומצוי הרבה נפילות בגלי הנעורים, והכי חשוב להקב"ה כל מאמץ או התחזקות נוספת בנושא, וגם כאשר נפלת עצם ההתחרטות זו התשובה השלמה ואל תחשוב על אח"כ כלל רק איך בעתיד למנוע את הגורמ ים לזה.
הרב יהודה דבוש שליט"א
25/07/2021
12:00