תגית אסלאם

שורשי השנאה הערבית
fotolia

שורשי השנאה הערבית

לאחרונה התפרסמה בערוץ היוטיוב של מסגד אל-אקצה (הר הבית) הרצאה של השייח' ח'אלד אל-מוגרבי. השייח' חוזר על עלילת הדם של ימי הביניים שיהודים צריכים להשתמש בדם במצות כדי להינצל מהגיהינום, והעליל על היהודים שהם שייכים לבונים החופשים. מכאן ההרצאה נסובה על טקסים של הבונים החופשים שהשייח' החשיב אותם בטעות לדת היהודית.

בניתוח קצר של דברי השייח' ניתן להבחין בטעויות הגסות שלו, בשורשי האמונה האסלמית שמתגלה בדבריו ובערבוב מושגים, הבנות וזהויות שכל כך מאפיינות את האומה הערבית המוסלמית.

מה בין הבונים החופשים והאילומינטי ליהדות?

ובכן הבונים החופשים הם אחווה סודית נוצרית. האילומינטי (המוארים) הוקמו על ידי יהודי שהמיר את דתו מיהדות לנצרות (אדם וייסהאופט) , כפי שעשו פרנקיסטים רבים כמוהו – תלמידיו של שבתאי צבי. האחווה מאמינים שהשטן הוא זה שמנהל את העולם והוא הטוב, ואילו אלוקים הוא הרע חלילה. שמם נקשר בתאוריות קונספירציה שונות ומשונות, והמשפחות המפורסמות שבהם נושאות שמות יהודים – רוטשילד, רוקפלר, מורגן, אנגלס, אולם הם מומרים לנצרות תחילה ולאגנוסטיקה בהמשך, שכן האחוות האלו מבוססות על תאוריות אגנוסטיות יותר מאשר על נצרות, למרות שהן מתקיימות דווקא ובעיקר בוותיקן ובמסדרים נוצרים.

כמובן שלא מדובר ביהודים שנאמנים לדת היהודית, אלא דווקא להפך. הטרגדיה היא שהם משתמשים בשם המשפחה היהודי שלהם בזמן שהם מבצעים מעשים הנוגדים את היהדות ואף סותרים את הדת היהודית והמוסר שלה.

מהיכן מגיעות עלילות הדם במצות אל האסלאם?

ונחדד את השאלה – מאין מגיעה האינפורמציה השקרית האנטישמית על דם במצות הפסח אל החלק המזרחי יותר של העולם ואל דת האסלאם? ואולי נשאל מדוע נפגש המופתי של ירושלים במלחמת העולם השנייה עם היטלר ב28 בנובמבר 1941? המופתי אף הקים בבוסניה את יחידת האס. אס של בוסנים מוסלמים שהובאו ליחידה מכל העולם המוסלמי? הקשר בין עמלק המערבי והקוראן המכיל פסוקי שטנה נגד העם היהודי הוא אדוק ביותר. דרך הקשר הזה זורמת האנטישמיות הנאצית שמעלילה על היהודים שהם משתמשים בדם ילדים במצות הפסח.

מי שמאמין בקוראן לא יוכל לגנות את דבריו האנטישמית של השייח' שמטיף באל-אקצה. הוא יוכל רק להסכים אתו בשתיקה. הניתוח הנ"ל של דברי השייח' מראה שהשייח' אכן מטיף נגד קבוצת אנשים הנושאים שמות יהודיים, גם אם הם יצאו מזמן מהיהדות ופועלים בשיטתיות נגדה. הם מבצעים לטענתו פולחנים הנוגדים את המוסר האנושי בכלל והמוסר היהודי בפרט. (ויתכן שבכך הוא אף צודק). השנאה שלו מבוססת על חדית'ים מוסלמים (שהיהודים הם קופים וחזירים ושצריך להרוג אותם עד כמה שניתן – אלו הם פסוקי שנאה הכתובים בקוראן) ומונעת מתוך קשר עם גורמים אנטישמיים שעסוקים בליבוי השנאה שלו. והתוצאה לפנינו – הטפה אנטישמית מוסלמית בתחום מסגד אל-אקצה שממוקם בהר הבית כידוע. לפחות עתה אנו יודעים מהיכן הוציא השייח' הנ"ל את 'הידע' שיש לו לגבי היהודים והיכן האינפורמציה שהוא ניזון ממנה היא שגויה לגמרי ושקרית ומה הסיבה לכך שהוא מוזן באינפורמציה שקרית זו על ידי המפעילים הנאצים שלו מאירופה.

לכן אמירתו בהמשך שהמוסלמים לא שונאים אף אחד והם רק מרחמים על היהודים שמייצגים את השטן עבורם היא שקר וסותרת את הקוראן שלו עצמו ואת ה'מידע' שהוא מקבל מגורמים אפופי שטנה לעם ישראל. גם טענתו שאמירותיו אינן אנטישמיות. השנאה המוסלמית ליהודים היא שורשית לגמרי ונעוצה במקורה בקוראן המטיף לשנאה זו. המערב האנטישמי משתמש באסלאם כקבלן משנה כדי לפגוע ביהודים והפעם לא יאלץ לשלם פיצויים על פגיעה זו, שהרי הם נאלצו לעשות זאת בסיומה של מלחמת העולם השנייה.

נשים יהודיות נישאות לפלסטינים..

נשים יהודיות נישאות לפלסטינים..

למי זה קורה?

בדרך כלל יהודיות שמתאהבות במוסלמים לא כל כך יודעות מה היא יהדות, ואם הן כן יודעות, הן לא יודעות להבדיל בין יהדות לאסלאם. כאשר הן תכרנה ערבי מוסלמי שימצא חן בעיניהן, הוא ילמד אותן אסלאם וקוראן. יהודיות שלא קיבלו הדרכה קודמת על ההבדל המהותי בין אסלאם ליהדות, או הסברה ממוקדת למטרת מניעת התבוללות לא תדענה את ההבדלים הללו. ככאלו ששואפות לצניעות (והאסלאם דורש זאת מנשים), לכבוד הנובע ממסורת (זה קיים על פניו באסלאם), לקשר עם בורא עולם (וזה קיים בכול הדתות), הן עלולות להתבלבל בין המקור היהודי לבין התרבות המוצעת להן על ידי מישהו שהן קשורות אליו בלבן – במקרה זה ערבי מוסלמי.

מניעת התופעה

את הסרט הזה אפשר למנוע על ידי הסברה נכונה על ההבדל בין יהדות לאסלאם. לא את כל התכנים אפשר לחשוף לציבור הרחב. אולם בנות שקיבלו את ההסברה הזו בזמן הבינו שזו תהיה טעות תאולוגית להשתלב בחברה המוסלמית. בנות כאלו יכולות להינצל למרות שהן מעורבות בהווה, בעתיד או בעבר בפרשיה רומנטית עם מוסלמי.

לא באלימות, לא בשידולים חומריים, לא באיומים

השיטה התאולוגית היא שיטה של שיח. היא אינה מנסה לשדל באמצעים כלכליים, באיומים או באלימות. היא פשוט מסבירה את ההבדל בין קרבת ה' היהודית, בין המסורת היהודית המבוססת על האמת של היהדות ועוד – לבין התכנים המוסלמים. הערבוב הרעיוני וחוסר הבהירות התאולוגית שיוצרים את האפשרות להתבוללות מתפוגגים כאשר התכנים הללו מוסברים למתבוללת הפוטנציאלית. היום זו הדרך היחידה להתמודד עם התופעה.

מקומה של התקשורת בנושא ההתבוללות

חשוב לראות איזה תפקיד ממלאת התקשורת בנושא ההתבוללות. בסרט הנ"ל התקשורת מציגה 'סיפורי הצלחה' של נשים יהודיות שהתבוללו עם ערבים. הן לא מוכות, הן מתקבלות יפה על ידי משפחת הערבים אתה התבוללו, הן מתקשרות עם אללה יותר מאשר עם אלוקי ישראל. לכאורה התופעה מוצגת כלא שלילית במקרה הטוב. נשים אלו מוצגות כשוחרות שלום ואחווה בין העמים. ההצגה הזו מעלה ביתר שאת את השאלה התאולוגית – האם הן צודקות בכך שהמירו את דתן לאסלאם? האם יש גשר בלתי נראה בין יהדות לאסלאם שאפשר לבנות דרך התבוללות? האם ניתן ליצור שלום מתוך נישואי תערובת? התשובה שלנו היא שלא. הערבוב לא יביא את השלום גם בדרכי טבע. זוהי עוד דרך להרס היהדות, הרס שהתחיל בחוסר קשר עם הדת היהודית והתדרדר להתבוללות. הקונפליקט מול האסלאם לא עומד להיפתר בדרך זו, הוא רק גורם לצד המוסלמי לזקוף לזכותו ניצחון על היהודיות שהתאסלמו ועזבו את דתן. עבורם וגם עבורנו זה עוד מעוז שהם כבשו בדרך לניצחון על הדת היהודית. מי שמציג זאת אחרת טועה ומטעה.