יועץ כהלכה

יועץ כהלכה

"יועץ כהלכה"

תוכנית הכשרה והעשרה ליועצי נישואין ומדריכי חתנים

מבוא:

קורס זה מיועד להקניית ידע תורני, הלכתי, ומעשי, בכל הנוגע ליעוץ שבענייני שלום ובית, לגישור בין בני זוג, והמסתעף מהם.

משפחות רבות, כידוע, מתפרקות עקב ויכוחים, סכסוכים ומחלוקות שונים, מהם סובלים, הן בני הזוג והן ילדיהם. בצבור הכללי ישנן מוסדות גישור שונים, אשר הצבור הדתי אינו עושה בהם כל שימוש, בהיות וההדרכות וההנהגות שם מושתתות על השקפות שאינם תואמות או מנוגדות לדרכי תורתנו הקדושה.

איגוד י.נ.ר -  יועצי נישואין רבניים, הוקם במטרה לתת מענה תורני נכון לכל הנושאים הללו אשר מקבלים משנה תוקף בדורות האחרונים. מזה כעשור שנים מופעלות באיגוד י.נ.ר תכניות הכשרה לייעוץ  נישואין ומשפחה, במטרה לתת ללומדים בהם כלים לטיפול, כיצד להדריך כל אחד מבני הזוג ללמוד את הבעיה, להבין את הצד שכנגדו, ולדעת איך להתמודד עם ויכוחים וחילוקי דעות, באופן שיפגע בחיים המשותפים כמה שפחות.

ב"ה, תכניות אלה אלו נחלו הצלחה רבה, ורבים מבוגרי המרכז עוסקים בתחום בפועל כאשר שמם הטוב של הבוגרים הולך לפניהם, והשמחה גדולה על כל בית שעלה על המסילה ועל דרך המלך.

אמנם, ברבות השנים, עם ההתמקצעות וקבלת המשוב מהתלמידים, ועם ניתוח המקרים הרבים אשר טופלו על ידי בוגרי המרכז, עלה הצורך לשפר ולשכלל את הידע המוענק במסגרת תכנית הלימודים, וזאת על מנת להישאר המובילים בשטח, ברמת הידע והמקצועיות הניתנים לבוגרי מרכז י.נ.ר.

 

מטרות:

התכנית מיועדת להקניית ידע תורני, הלכתי, ומעשי, בכל הנוגע לייעוץ שבענייני שלום בית, לגישור וישוב סכסוכים משפחתיים והמסתעף מהם.

במסגרת התכנית יינתנו שיעורים על ידי רבנים בלבד, בעלי שיעור קומה, אשר נתפרסמו כל אחד מהם בתחומו. קורס זה יבאר למשתתפים בו את דעת ההלכה בכל מקרה (מהמקרים שלהם יידרש היועץ), ותילמד היטב עמדת התורה הקדושה בכל נושא. יועצי הנישואין, אשר ידעו, ומעתה בבירור, את אשר עליהם לעשות, יישמו זאת בשטח אצל בני הזוג ע"י הכלים שהוקנו להם בחלק האקדמי של הקורס.

 

היקף ותכנית הלימודים:

הלימודים יתקיימו במשך 10 מפגשים בני 5 שעות אקדמיות כ"א, לפני או במקביל לשנות הלימוד האקדמיות.

 

קהל היעד:

התכנית מיועדת ליועצי נישואין ומשפחה כהשלמה לתכנית הלימודים האקדמית. ולמדריכי חתנים.

 

תעודה:

למסיימי התכנית העומדים בדרישותיה תוענק תעודה מטעם מרכז י.נ.ר ומכון "שערי הלכה ומשפט".

 

לימודי ההכשרה יתקיימו במכון "שערי הלכה ומשפט" בימי שני בין השעות 17:00-21:00

לפרטים והרשמה : 073-2345802    office@shoam.org.il

הסבר על הקורס

שיעור לדוגמה

מרצים