הכשרת דולות

מבוא כללי

שביעות רצון גבוהה מחוויית הלידה נמצאה קשורה עם רגשות חיוביים שעלו ביולדת בתגובה למילותיהם ולמעשיהם של המטפלים. תוצאות לידה טובות יותר כגון דרישה מופחתת לשימוש במשככי כאבים, שיעורי ניתוח קיסרי נמוכים יותר, הצלחה בהנקה ועוד, נמצאו בנשים אשר זכו לתמיכה רציפה ואישית בלידה. דולה היא אשה אשר התמחתה בלימודי תמיכה בלידה ואשר מגישה ליולדת ליווי אישי, מסור, חם ורצוף לאורך תהליך הלידה ומסייעת לשפר אותו. הדולה משתמשת באמצעים פיזיים כגון עיסוי ותנועה להקלה על כאבים, וכן באמצעים רגשיים הנסמכים על הבנה יסודית של תהליך הלידה וטבעו, ועל ההבנה שכל לידה היא אישית וייחודית לאם ולתינוק השותפים בה.

מטרת התכנית להכשרת דולות היא לספק ללומדות הבנה עמוקה וראייה רחבה של תהליך הלידה והשדות המשיקים לו והמשפיעים עליו, וכן כלים מעשיים לשיפור הלידה תוך מיקוד בצרכיהם הייחודיים של האם, היולדת והילוד. הלימוד נעשה הן באמצעות חשיפה למודלים השונים של לידה – פיזיולוגי, מדיקאלי, הורמונלי והומניסטי, והן באמצעות הקנייה של כלים מעשיים לתמיכה בתהליך. בנוסף מקבלות המשתתפות כלים שיווקיים ומוטיבציוניים לשילוב בשוק הדולות הצומח בישראל.

עוד על הקורס

למידה מתוקשבת אונליין מלאה

עמידה במבחן גמר בציון 85 ומעלה

הגשת מודל אישי לקורס הכנה לידה

דו”חות על ליווי לידה ותצפית בחדר לידה.

בוגרות התכנית העומדות בדרישות בהצלחה, יהיו זכאיות: לתעודת ‘דולה מוסמכת’ ישראלית מטעם מרכז י.נ.ר בשיתוף ביה”ס אמנות הלידה.

תעודת מדריכת הכנה ללידה מטעם מרכז י.נ.ר בשיתוף ביה”ס אמנות הלידה.

רוצים לשמוע עוד? חייגו אלינו- 02-6321603
או הזינו פרטיכם ואנו נחזור בהקדם:)